Gracze chcą mieć wszystko, co najlepsze. Nie możesz dać im przeciętności i oczekiwać, że będą z tego zadowoleni. Gdyby konsola do gier mogła zastąpić komputer, to nie byłoby potrzeby posiadania obu tych urządzeń. Jednak nie wszyscy tak myślą… Jest wiele osób, które uważają, że jeśli chodzi o zastąpienie komputera, to nie ma innego urządzenia jak konsola do gier. Być może kiedyś tak było, ale dziś sytuacja znacznie się zmieniła. Dzięki niedrogim komputerom o niesamowitej specyfikacji i darmowym systemom operacyjnym, takim jak Linux i Chrome OS, nie potrzebujesz drogiej konsoli do gier, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z gry.

Chociaż większość graczy uważa, że konsole są lepsze od komputerów PC pod względem wydajności i grafiki, nie zawsze jest to prawda, ponieważ takie zestawienie jest uzależnione przede wszystkim od tego, z jak dobrym komputerem mamy do czynienia. Trudno byłoby o to, aby samą konsolą i telefonem zastąpić tak różnorodną wszechstronność komputera.

Nie będzie trudno o to, aby znaleźć powody, dla których komputer jest bardziej przydatny od konsoli

Powody, dla których komputer jest lepszy od konsoli do gier, mogą być naprawdę różne. Wymieniliśmy kilka powodów, dla których komputer jest lepszy od konsoli do gier. Omówmy je szczegółowo. – Lepsza funkcjonalność i prędkość to jedne z najważniejszych powodów, dla których komputer jest lepszy od konsoli do gier. W porównaniu z komputerem konsola do gier jest specjalistycznym urządzeniem o ograniczonej funkcjonalności. Może zrobić tylko kilka rzeczy.

Z drugiej strony, komputer może robić niezliczoną ilość rzeczy. Oferuje lepszą szybkość. Prędkość komputera składającego się z drogich części jest nieporównywalna z szybkością konsoli do gier. W rzeczywistości prędkość, z jaką działa komputer złożony z nowoczesnych podzespołów, jest znacznie większa niż to, czego większość graczy kiedykolwiek będzie potrzebować.

Lepsza pamięć masowa jest kolejnym aspektem, którego nie możemy przeoczyć podczas zwracania uwagi na funkcjonalność komputerów. Jeśli chodzi o pojemność pamięci masowej komputera, konsole do gier nie mają sobie równych. Możesz łatwo dodać duży dysk do komputera i rozbudować go do pożądanej pojemności. Jedynym limitem są fundusze. Jeżeli masz dostatecznie dużo pieniędzy, możesz podpiąć sobie nawet kilka dysków i mieć w komputerze 10 terabajtów pamięci na dyskach. Nie można jednak zrobić tego samego z konsolą do gier.

Komputery to także o wiele lepszy dźwięk. Ponieważ jakość dźwięku w komputerze jest znacznie lepsza niż w konsoli do gier. Przynajmniej staje się o wiele lepsza, gdy używasz dobrej pary głośników komputerowych.

Lepsza łączność jest również istotna. To absolutna podstawa w grach komputerowych. Możesz podłączyć komputer do innych urządzeń i łatwo wymieniać między nimi dane. Możesz również połączyć się z Internetem, aby wykonywać zadania związane z siecią. Kiedy porównujesz moc konsol do pecetów, warto spojrzeć na tak zwane high-endowe opcje dla każdego z nich. Jeżeli zwrócimy uwagę na jedne z najlepszych komputerów gamingowych na rynku, prawdopodobnie nawet kolejna generacja konsol do gier nie będzie mogła się z nimi równać. Jedynym kłopotem jest aspekt związany z niezwykle drogimi częściami komputerowymi.

Każda kolejna generacja konsoli sprawia, że gaming na starych konsolach staje się nieopłacalny

Kiedy przychodzi czas na nadejście nowej generacji konsoli i firma zamierza skupić swój marketing na nowym sprzęcie, często zdarza się, że kompatybilność starej konsoli spada, ponieważ producenci konsol próbują wycisnąć jak najwięcej zysków ze sprzętu, zanim zdecydują się przejść do nowego cyklu konsolowego. Widzieliśmy to w przypadku Nintendo Switch, które jest w rzeczywistości bardziej wydajne niż Wii U (które wyszło pięć lat temu). PlayStation 4 i Xbox One mają w tym momencie po kilka lat, więc działają na przestarzałym sprzęcie. Komputery PC, z drugiej strony, są stale aktualizowane i są znacznie bardziej wydajne niż kilka lat temu. W tej chwili można uzyskać wysokiej klasy komputer do gier w całkiem przystępnej cenie z najnowszym procesorem graficznym RTX 2080Ti, który jest potężniejszy niż PS4 i Xbox One, za mniej więcej taką samą cenę jak PS4 lub Xbox One z telewizorem.

Jaki płynie z tego wniosek? Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć wymianę komputera na konsolę do gier. Główną zaletą jest to, że otrzymujesz najlepsze wrażenia z gry przy niskich kosztach. Nie musisz inwestować tysięcy dolarów w dobry system komputerowy. Wszystko, czego potrzebujesz, to konsola do gier, aby uzyskać doświadczenie wysokiej klasy komputera. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli można użyć konsoli do gier jako zamiennik komputera, to nie jest to bardzo praktyczny pomysł. Jasne, konsola do gier zapewni Ci wysokiej klasy wydajność i grafikę, ale ma też ograniczenia, których komputer po prostu nie ma. Co o tym sądzicie? Czy konsola do gier może zastąpić komputer? Naszym zdaniem jest jedynie dobrym dodatkiem do zestawu dla osoby zainteresowanej grami komputerowymi. Niestety nie może całkowicie zastąpić funkcjonalności komputera.

Co o tym sądzicie? Czy konsola do gier może zastąpić komputer? Naszym zdaniem jest jedynie dobrym dodatkiem do zestawu gamingowego dla osoby zainteresowanej grami komputerowymi. Niestety nie może całkowicie zastąpić funkcjonalności komputera.