Żyjemy w czasach ciągłego rozwoju technologicznego. Mamy dostęp do profesjonalnych urządzeń, które pozwalają nam na lepsze zarządzanie swoim domem, czasem wolnym czy pracą. To sprawia, że na laptopach czy komputerach przechowujemy duże ilości dokumentów, zdjęć czy istotnych danych. Nasze komputery są wręcz kopalnią ważnych i często poufnych informacji. Kiedy wszystko działa jak należy, nie martwimy się tym zbytnio, podobnie jak tym, czy archiwizujemy je we właściwy sposób. Jednak co w sytuacji, gdy nagle utracimy do nich dostęp? Jeśli nie chcesz dopuścić do takiej sytuacji, pamięć masowa może być rozwiązaniem dla Ciebie. Dowiedz się, jakie są jej rodzaje oraz na czym trzymać dane w bezpieczny sposób.

Czym jest pamięć masowa?

Jeśli interesują Cię bezpieczne i wysokiej jakości pamięci masowe, dobrze trafiłeś. Jeśli zależy Ci na prawidłowym i bezpiecznym przechowywaniu danych lub chcesz zwiększyć ilość dostępnej pamięci w swoim komputerze, pamięć masowa to może być rozwiązanie dla Ciebie.

Czym w takim razie są pamięci masowe? Zdecydowanie nie powinniśmy mylić ich z pamięcią RAM, czyli pamięcią operacyjną. Pamięć RAM służy do zapisywania danych ulotnych, z kolei pamięć masowa to pamięć trwała. Oznacza to, że pozwala na przechowywanie dużych ilości danych przez długi czas. Pamięci masowe umożliwiają między innymi przechowywanie zdjęć, filmów czy istotnych dokumentów bez przeciążania dysku komputera.

Jak przechowywać dane w bezpieczny sposób?

Kiedy nasz komputer działa prawidłowo, zazwyczaj nie martwimy się bezpieczeństwem naszych plików i danych. Niestety pomimo tego, że obecnie korzystamy z zaawansowanych technologicznie urządzeń, może dojść do zdarzenia, w wyniku którego utracimy swoje cenne dane. Nawet jeśli nasz komputer jest dobrze zabezpieczony przed atakami hakerskimi, może dojść do skoku napięcia, który w najgorszym wypadku doprowadzi do utraty danych.

Dlatego jeśli nie chcesz dopuścić do takiej sytuacji, zadbaj o skuteczny sposób na przechowywanie swoich danych. Na czym trzymać dane? Z pomocą przychodzi właśnie pamięć masowa.

Rodzaje pamięci masowej w ofercie marki Samsung

Jaka pamięć masowa będzie odpowiednia do przechowywania kopii zapasowej danych, ważnych plików, zdjęć czy filmów? W ofercie marki Samsung znajdziesz różne rodzaje pamięci masowej, spośród których możesz wybrać taką, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb czy trybu pracy.

Możesz wybierać spośród pamięci do komputera w postaci dysków wewnętrznych i zewnętrznych, pendrive’ów lub kart pamięci SD oraz microSD.

Każdy z wymienionych wyżej nośników ułatwia bezpieczne przechowywanie danych, a także szybkie przesyłanie i odbieranie danych. Warto jednak pamiętać, że każde z tych urządzeń różni się od siebie pojemnością, zastosowaniem oraz kompatybilnością z innymi sprzętami. Przykładowo niewielka karta microSD może sprawdzić się świetnie jako pamięć masowa telefonu, ale nie zda egzaminu w przypadku komputera.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.