Burton Malkiel napisał książkę, która powinna być absolutnym obowiązkiem dla każdej osoby zainteresowanej tematyką inwestowania. Książką pod tytułem błądząc po Wall Street, wyjaśnia najważniejsze zagadnienia związane ze skutecznym inwestowaniem. Być może Benjamin Graham nauczył nas w swoim poradniku, w jaki sposób ocenić wartość firmy i nie dać się ponieść emocjom, jednak dopiero w dziele Burtona zrozumiemy, jak przebiega skuteczne inwestowanie w wybrane instrumenty finansowe. Książka ta została wydana w 1973, a pomimo tego wiele osób uważa, że do tej pory jest niezwykle aktualna, jeśli przełożymy wiedzę z książki na dzisiejsze rynki finansowe.

Jeżeli chcecie zapewnić sobie pewny zysk na rynku inwestycyjnym, nie zapomnijcie również o tym, aby przejrzeć dzieła poradnikowe należące do Johna Boogle’a. Ikona inwestowania, John Bogle, zmarł 16 stycznia 2019 r., ale pozostawił po sobie imponującą spuściznę: zrewolucjonizował branżę funduszy inwestycyjnych i był niestrudzonym orędownikiem inwestorów. Wszyscy uważają go za prawdziwego pioniera funduszy indeksowych. Porusza w swoich poradnikach wiele tematów, które są na czasie, dlatego też powinniśmy się z tym zapoznać, jeśli chcemy zacząć grać na giełdzie.

Nie zapominjmy także o lekcjach od Warrena Buffetta!

Każdego roku Buffett pisze listy do akcjonariuszy z Berkshire. Są one następnie ogólnie dostępne dla każdego do przeczytania. Na stronie internetowej firmy znajdziemy publikacje, w których są pliki PDF z jego listami, gdzie każdy może zapoznać się z tymi treściami. Buffett pisze w prostym stylu, który jest przystępny dla inwestorów na każdym poziomie zaawansowania, a przy tym często jest bardzo zabawny. Możemy także znaleźć publikację o nazwie The Essays of Warren Buffett. Jest to książka, która zbiera wszystkie napisane przez niego do tej pory listy w jednej książce. Dzięki temu możemy mieć dostęp do całej tej treści w postaci jednego podręcznika.