Opanowanie zasad inwestowania może wydawać się nieco onieśmielające, jeżeli nie mieliśmy wcześniej do czynienia z tym tematem. Znalezienie punktu wyjścia wydaje się trudne, ponieważ trudno o rzetelne szkolenia w tej dziedzinie. Mimo wszystko możemy postawić na pewne poradniki, które okazały się ponadczasowym wsparciem dla każdej osoby zainteresowanej tematyką inwestycyjną. Sięgnięcie po książkę eksperta jest prawdopodobnie najlepszym posunięciem, które możemy wykonać, jeżeli zależy nam na tym, aby nauczyć się podstaw inwestycyjnych.

Dzięki takim źródłom można uświadomić sobie, że inwestowanie nie musi być ani trudne, ani skomplikowane. Spójrzmy na niektóre tytuły, które powinny znaleźć się na półce każdej osoby zainteresowanej inwestowaniem na poważnie. Z całą pewnością możemy polecić książkę od Benjamina Grahama pod tytułem Inteligentny Inwestor. Jest to tytuł, który wprowadził mnóstwo doświadczonych w dzisiejszym świecie inwestycyjnym osób na rynek. Dzięki tej książce z całą pewnością poznamy najważniejsze arkana związane z inwestowaniem. Jeżeli chcemy na poważnie zainteresować się edukacją dotyczącą inwestowania, nie możemy przeoczyć tego dzieła.

O czym traktuje poradnik dla inwestorów autorstwa Benjamina Grahama?

Benjamin Graham jest uznawany w wielu miejscach na świecie za praojca inwestowania. Uczył się od niego sam Warren Buffet, co jest prawdopodobnie dostateczną rekomendacją. Jego książka uczy, w jaki sposób powinniśmy oceniać ramy wartości w pozycje długoterminowej, zamiast zajmować się krótkoterminowymi skokami. W swojej książce Graham zdefiniował wiele ważnych koncepcji inwestowania, takich jak „margines bezpieczeństwa”, który jest ważnym elementem oceny akcji. Jednak, nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani rynkiem akcji, nadal możemy skorzystać na wiedzy, którą Benjamin przekazał w swojej książce ze względu na uniwersalne podejście do mentalności niezbędnej podczas inwestowania w różne aktywa.

Wydanie poprawione zawiera komentarz Jason Zweiga, felietonisty The Wall Street Journal zajmującego się finansami osobistymi, który nadaje tekstowi kontekst i unowocześnia go. Wraz z komentarzem Zweiga do każdego rozdziału książka zawiera ponad 500 stron porządnej porcji wiedzy. Jesteśmy przekonani, że taki tom wprowadzi was w świat inwestycyjny na dostateczny poziomie.