Gra Warriors Orochi miała premierę w 2007 roku i pojawiła się między innymi na konsolę PS2. Jest to pierwsza część popularnej gry akcji gdzie dominuje broń biała oraz moce specjalne w tym także u niektórych postaci magia. W grze mamy dostępne wiele postaci oraz 4 królestwa do wyboru (Wu, Wei, SW oraz SHU) każde królestwo ma swoją linię fabularną.

Każda kampania ma 8 misji oraz dodatkowe misję oznaczone jako X (np. 2-X, 3-X), które należy odblokować, czyli na brak map nie można narzekać. Grę można przechodzić samemu lub z drugą osobą siedzącą obok i grającą na drugim gamepadzie. Gra ma kilka trybów do wyboru, ale najistotniejszy jest tryb Store, czyli tryb kampanii. Są 4 poziomy do wybory easy, normal, hard i chaos.

Dla niedoświadczonego gracza już poziom normal może być problemem, ponieważ gra nie należy do najłatwiejszych, poziom hard i chaos bez ulepszania postaci i broni, a na początku gry ciężko o to będzie poza zasięgiem wielu graczy, bo nawet grupka zwykłych żołnierzy potrafi zabić gracza kilkoma ciosami nie mówiąc już o oficerach. Jednak jest na to sposób, czyli ulepszanie postaci i broni. Dzięki umiejętnością (ability) można zwiększać siłę, obronę, szybkość, życie postaci. Są też inne bonusy jak zwiększenie expa, dzięki czemu postać szybciej zdobywa wyższy poziom i staje się silniejsza, są także bonusy na szczęście, czyli szansa na lepsza broń i kilka innych bonusów, które dostaje się za wykonanie określonych czynności np. pokonanie 3 officerów w 10 minut, zadania są różne i indywidulane dla każdej postaci, jednak często się powtarzają.

Broń również można ulepszać, oprócz podnoszenia jej siły są też takie bonusy jak zamrażanie, podpalanie, rażenie prądem, szybsze machanie bronią, większy zasięg i jeszcze parę innych bardziej i mniej przydatnych bonusów. Każda broń może mieć 8 bonusów, które mogą być ulepszane do max 10. Każda postać ma 4 rodzaje broni, a te najlepsze zdobywa się na hard z map 4 i 5 gwiazdkowych oraz na chaos na dowolnej mapie nawet z 1 gwiazdką. Postaci jak wspomniałem jest pod dostatkiem, ale większość z nich trzeba odblokować wykonując na mapie specjalne misję. Takie postacie jak Da Ji, czy Orochi nie są łatwo dostępne.

Gra Warriors Orochi ogólnie rzecz ujmując jest bardzo fajną grą, a szczególnie spodoba się osobom, które lubią białą broń i dodatkowe specjalne moce, które posiada każda postać. Jeśli chodzi o aspekty techniczne gra jest dopracowana i nie posiada błędów, a praca kamery jest na dobrym poziomie, chociaż czasami może się „zgubić”. Nie trzeba posiadać konsoli PS2, ponieważ gra jak większość gier bardzo dobrze chodzi na emulatorze. Na konsolę PS2 jest wiele gier godnych polecenia, a gra Warriors Orochi jest jedną z nich.

Wiadomo, że są różne gusta, ale ogólnie gra Warriors Orochi ma dobre oceny, a jak się komuś spodoba, to ma jeszcze inne części, które wyszły w późniejszym czasie i oczywiście dokładały do gry kolejne postacie i elementy.