Japonia jest wyjątkowym krajem, który ma oryginalnej podejście do tematu gier komputerowych. Tytuły z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają się pięknym światem, ciekawą mechaniką oraz wciągającą fabułą. Poniżej znajduje się zestawienie wyjątkowych tytułów z 2022 roku. Część z nich została już wydana, a na niektóre będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Elden Ring

Z pewnością najgłośniejszy tytuł RPG, który aspiruje do miana gry roku 2022. W tworzeniu kreacji świata i fabuły pomagał sam George R. R. Martin, autor sagi „Pieśń Lodu i Ognia”, na podstawie której powstał seria „Gra o Tron”.

Elden Ring jest już dostępne w sprzedaży i cieszy się niesłychanie wysokimi ocenami. Studio FromSoftware znalazło złoty środek pomiędzy walką i eksploracją wyjątkowo rozbudowanego otwartego świata. Warto mieć na uwadze, że Elden Ring jest grą z nurtu soulsborne, który charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem trudności.

Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

Czyli remaster klasycznej japońskiej gry RPG, której pierwsza część została wydana w 1999 roku na konsolę PlayStation. Tym razem tytuł zawita na rynku również w wersji na PC.

Historia przedstawiona w grze opisuje losy nastolatka mieszkającego w spokojnej wiosce rybackiej. Życie Sarge ulega drastycznej zmianie, kiedy chłopak przedostaje się do alternatywnego świata. Szybko odkrywa, że tutejszy jego odpowiednik zmarł 10 lat wcześniej, a bohater zrobi teraz wszystko, aby odkryć prawdę o jego śmierci. Musi też zrozumieć zasady i konsekwencje wiążące się z podróżami pomiędzy wymiarami.

Premiera gry zapowiedziana jest na 7 kwietnia 2022 roku.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

Podczas rozgrywki będzie można wcielać się trzech bohaterów, którzy charakteryzują się różnymi umiejętnościami, a każdy z nich pełni istotną rolę w przedstawionej fabule. To właśnie oni zdołali dotrzeć do Kaplicy Chaosu i zwalczyć głównego wroga znanego z pierwszej części gry.

Każdy z bohaterów ma również odmienny charakter, co znacząco wzbogaca rozgrywkę. Dzięki temu doskonale się uzupełniają, a także mają większą szansę na osiągnięcie swojego celu, jakim jest pokonanie samego Chaosu.

Premiera gry została zapowiedziana na 18 marca 2022 roku.

Soul Hackers 2

Tytuł, który już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl Kraj Kwitnącej Wiśni. Grafika i postacie stworzone w konwencji anime, niezwykle barwne otoczenia i rozbudowane miasta sprawiają, że nie sposób oderwać się od gry.

Souls Hackers 2 przedstawia historię dwóch cybernetycznych agentek, które pomagają Arrowowi i Milady ocalić Ziemię przed nadchodzącym kataklizmem. Mężczyzna i kobieta potrafią przywoływać oraz kontrolować demony, co niejednokrotnie przyda się podczas wymagających zmagań.

Premiera gry została zapowiedziana na 26 sierpnia 2022 roku.

Eiyuden Chronicle: Rising

Dynamiczne RPG akcji stworzone w stylu 2.5D. Gracz ma możliwość sterowania kilkoma postaciami i poznania ich fascynujących historii.

Akcja gry toczy się w wyjątkowym uniwersum fantasy, które zamieszkiwane jest przez elfy, ludy pustyni i rozmaite bestie. Chociaż wszyscy do tej pory zyli we względnym pokoju, to teraz sytuacja zaczęła się komplikować. Coraz liczniejsze napięcia nieuchronnie prowadzą do wojny, a gracz będzie musiał zdecydować o stronie, którą zechce wspierać.

Premiera gry została zapowiedziana na maj 2022 roku.

Forspoken

Wyjątkowo interesujący tytuł od studia Luminos Productions, które odpowiedzialne jest między innymi za Final Fantasy XV.

Gracz wcieli się w postać Frey Hallond, która została przeniesiona ze współczesnego Nowego Jorku do magicznej krainy. Chociaż Athia była znanym i pięknym miejscem, które nieustannie rozwijało się pod rządami Tantas, to teraz wszystko uległo drastycznej zmianie. Tajemnicza zaraza zamieniła ludzi i zwierzęta w krwiożercze i okrutne potwory. Na domiar złego dobrotliwe Tantas stały się bezlitosnymi dyktatorkami.

Frey Holland szybko odkrywa, że jest odporna na zarazę, a magiczna bransoleta zapewnia jej nadzwyczajną moc. Dziewczyna postanawia wykorzystać ją do zwalczenia problemów dręczących Athię i rozprawienia się z Tantas. Później pozostanie tylko odnalezienie drogi powrotnej do domu.

Zaletą gry z pewnością jest ogromny otwarty świat, piękna grafika i niepowtarzalny klimat zalewający gracza. Różnorodne tereny zachwycają dbałością o szczegóły, a postacie i potwory zrobione są niemal doskonale. Gra w znacznej mierze stawia na zręczność i refleks gracza. Dynamiczne sterowanie postacią, elementy parkour wspomaganego magią oraz żywe walki będą ogromnym wyzwaniem.

Premiera gry została zapowiedziana na 11 października 2022 roku.