Rok 2023 będzie ciekawym rokiem dla graczy.

Wyjdzie kilka naprawdę dobrze zapowiadających się gier, na które warto będzie czekać.

Gry akcji które pojawią się na rynku w 2023

  • Sons of the Forest (będzie dostępna na PC od 23 do 02.2023) jest to druga odsłona gry The Forest w klimatach survival horrorów. W grze wcielamy się w rozbitka, który rozbił się w ogromnym lesie jego zadaniem, będzie odnalezienie towarzyszy oraz w przetrwanie w lesie pełnym zmutowanych potworów. Otwarty świat będziemy przemierzać z trybu pierwszej osoby tak samo, jak w pierwszej części, będzie możliwość craftingu różnych rzeczy.
  • Star Wars Jedi: Ocalały (17.03.2023 na PC,PS5,XSX) kontynuacja przygodowej gry akcji Star Wars Jedi: Upadły zakon w uniwersum gwiezdnych wojen. Akcja będzie się rozgrywać pięć lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony. Protagonistą gry ponownie jest Cal Kestis, który będzie musiał dokończyć swoją drogę w zostaniu rycerzem jedi. Galaktykę będziemy zwiedzać z systemu trzeciej osoby, wykonując przy tym różnego rodzaju zadania i odkrywając tajemnice galaktyki.
  • Dead Space (27.01.2023 na PC,PS5,XSX) jest to remake survival horroru tworzony od podstaw, co ciekawe deweloperzy gry zaprosili fanów, aby pomogli im stworzyć produkt jak najlepiej oddający pierwowzór. Głównym bohaterem gry jest inżynier Isaac Clarke, który zostanie wysłany na okręt górniczy w celu dokonania koniecznych napraw, na miejscu okazuje się, że cała załoga została zabita a on sam, musi walczyć o przetrwanie.

Gry RPG które będą mieć premiere w 2023

  • Diablo 4 (06.06.2023 na PC,PS5,PS4,XSX,XONE) jest to gra typu hack-n-slash, w której gracz będzie miał do wyboru różne klasy postaci takie jak mag czy wojownik i będzie walczył z hordami przeciwników. Wydarzenia obserwujemy z kamery izometrycznej duży nacisk, jest położony na zwiedzanie świata gry, wykonywanie nowych zadań i zbieraniu oraz zarządzaniu ekwipunkiem.

Więcej ciekawych artykułów o grach przeczytasz na blogu centrumgry.pl.