Telefony komórkowe towarzyszą nam obecnie każdego dnia. Wielu z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu na dłużej bez zabrania swojego smartfona. Dlatego też, z racji że te urządzenia odgrywają tak istotną rolę, coraz więcej osób docenia możliwość ich pełnego dostosowania do własnych potrzeb. Modyfikujemy ustawienia, bawimy się funkcjami, kupujemy dodatki – wszystko po to, by smartfon odpowiadał naszym wymaganiom. A jak w tym kontekście przedstawia się składany smartfon marki Samsung, czyli Galaxy Z Flip4? Jak się okazuje, producent daje użytkownikom całkiem spore pole do popisu w zakresie personalizacji telefonu.

Galaxy Z Flip4 – smartfon do robienia zdjęć i nie tylko

Można chyba powiedzieć, że Galaxy Z Flip4 okazał się godnym następcą swojego poprzednika, czyli Z Flip3. Na pierwszy rzut oka oba te modele wydają się do siebie zbliżone – także mamy tutaj do czynienia ze składanym smartfonem, który złożony staje się wyjątkowo kompaktowy, a po rozłożeniu oferuje pełną funkcjonalność klasycznego smartfona (i wiele więcej). Jak się jednak okazuje, dołożono tu jeszcze więcej starań w zakresie wytrzymałości. Wobec tego zawias został wykonany z Armor Aluminium, a przy produkcji obudowy wykorzystano bardzo trwałe szkło Corning Gorilla Class Victus+. 

Galaxy Z Flip4 bardzo często jest określany jako smartfon do robienia zdjęć, co zawdzięcza takim udogodnieniom, jak tryb nocny w tylnym aparacie, Quick Shot (czyli możliwość zrobienia selfie tylnym aparatem bez rozkładania urządzenia) oraz funkcja FlexCam – czyli możliwość ustawienia telefonu na płaskiej powierzchni i złapania idealnego kadru bez trzymania smartfona. Ponieważ mamy tutaj baterię o typowej pojemności 3700 mAh i opcję szybkiego ładowania, można łatwo dojść do wniosku, że Galaxy Z Flip4 w wielu sytuacjach okaże się niezastąpiony.

Spersonalizowany składany smartfon

Przejdźmy jednak do tematu personalizacji. Zacznijmy najpierw od ekranu zewnętrznego o przekątnej 1,9 cala. To bardzo przydatny dodatek, który przykładowo umożliwia wyświetlanie podglądu autoportretu wykonywanego przy pomocy tylnego obiektywu. To jednak nie wszystko. Właśnie z poziomu ekranu zewnętrznego możemy mieć dostęp do niektórych funkcji telefonu bez potrzeby jego rozkładania.

Co więcej, ekran zewnętrzny w Galaxy Z Flip4 może odgrywać rolę naszej wizytówki. Mamy bowiem możliwość zmiany jego wyglądu poprzez wyświetlenie na nim dowolnego obrazu. Tym samym z zewnątrz nasz składany smartfon może być dostosowany do naszego stylu czy nawet pogody.

To jednak nie wszystko. Marka Samsung poszła o krok dalej, dzięki czemu Galaxy Z Flip4 jest dostępny w ramach specjalnej edycji – Bespoke. Za jej sprawą możesz nabyć ten model w indywidualnej wersji kolorystycznej. Jest tu możliwość zarówno skorzystania z gotowego projektu, jak i samodzielny dobór odcienia obudowy. Oczywiście w takiej sytuacji dostarczenie telefonu do naszych drzwi zajmie nieco dłużej, jeżeli jednak chcemy wyróżnić swoje urządzenie na tle innych, to ta opcja daje nam ku temu niezłą szansę.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska