Dzisiejsze gry online trafiają do tysięcy graczy każdego dnia. Liczba graczy rośnie każdego dnia wraz z popularnością gier online. Ludzie uwielbiają grać razem online, zamiast w trybie offline, ponieważ dodaje to nową warstwę zabawy do całej rozgrywki. W rzeczywistości niektórzy gracze spędzają wiele godzin każdego dnia na tych wirtualnych światach, badając różne środowiska i współdziałając z innymi użytkownikami jako ich ulubiona postać lub awatar. Z tak wielu opcji, jednak czasami trudno jest odnaleźć się na rynku tysięcy tytułów dla nowych graczy, aby dowiedzieć się, które gry warto spróbować najpierw, przyjrzyj się skonstruowanej przez nas liście z popularnymi grami. Aby pomóc Ci zacząć w tym ogromnym świecie gier internetowych, zebraliśmy listę najbardziej popularnych i trendów w tej chwili. Przyjrzyjmy się im i znajdźmy tę, która przemawia do Ciebie!

League of Legends

LoL to najpopularniejsza gra na świecie, z ogromną sceną esportową i wściekłą bazą fanów. Jest darmowa, ale ma wystarczająco głęboki system, aby zadowolić hardkorowych fanów MOBA, a jednocześnie jest wystarczająco przystępna dla początkujących. LoL ma też mnóstwo skórek, ciekawych dodatków kosmetycznych i innych przedmiotów, które są dostępne tylko dzięki loot boxom. Oznacza to, że na grze free-to-play z bardzo lojalną bazą fanów można zarobić. LoL jest dostępny na PC, macOS i na urządzeniach mobilnych.

Dota 2

Dota 2 istnieje już od dłuższego czasu, ale ostatnio pule nagród w największych turniejach w tej grze poszybowały w górę, przybliżając ją do szerszej publiczności. Jest to zasługa producenta gry, firmy Valve, która postanowiła podzielić grę na dwa równie duże turnieje esportowe: The International, w którym biorą udział drużyny graczy z całego świata, oraz The Asia Championships, w którym biorą udział drużyny graczy tylko z Chin. Chociaż gra jest darmowa, ma bardzo wysoki pułap umiejętności, co stawia ją poza zasięgiem wielu zwykłych graczy.

Runescape

Jedna z najstarszych gier na tej liście, RuneScape jest już z nami od prawie 20 lat. Została również wydana, zanim jeszcze gry online dla wielu graczy stały się czymś znanym. RuneScape to MMORPG o tematyce fantasy, osadzony w fikcyjnym świecie Gielinor. Chociaż ma retro, pikselowany wygląd, gra jest zaskakująco nowoczesna, jeżeli chodzi o sam gameplay. Posiada rozbudowany system umiejętności, system rankingowy oparty na drabinie społecznej oraz wiele różnych aktywności w grze, w których można wziąć udział. RuneScape jest dostępny na PC i telefony komórkowe.

Hearthstone

Hearthstone to kolejna gra, dzięki której Blizzard zarobił miliardy, Hearthstone to gra karciana, w którą można grać na PC, komórce, a nawet w przeglądarce. Hearthstone to uproszczona wersja gry karcianej, ale ma pewne standardy znane z uniwersum Blizzarda i jest jedną z najzabawniejszych gier na rynku. Gra ma model free-to-play z rotującym zestawem kart, które można zdobyć lub kupić. Wiele kart jest losowych, więc nigdy nie wiesz, co dostaniesz. Musisz mądrze wydawać pieniądze, ponieważ zdobycie wystarczającej ilości złota w grze, aby kupić karty, które chcesz, może zająć dużo czasu. W Hearthstone można grać solo, przeciwko SI lub z innymi prawdziwymi graczami online.

Halo 5

Guardians Seria Halo zawsze była jedną z najpopularniejszych gier konkurencyjnych, ale Halo 5: Guardians wyniosło esport na nowe wyżyny. Jedna z najbardziej prestiżowych corocznych imprez esportowych, Halo World Championships, odbywa się co roku jako część święta Halo 5. Halo 5 to pierwszoosobowa strzelanka, w którą można grać za pomocą konsoli Xbox One lub komputera. Gra jest kompatybilna tylko z kontrolerem, co oznacza, że nie masz możliwości grania w nią za pomocą klawiatury i myszy, na co pozwala wiele konkurencyjnych gier. Halo 5 ma model free-to-play, ze wszystkimi trybami gry i mapami dostępnymi dla wszystkich graczy bez płacenia grosza. Sklep w grze pozwala na zakup kosmetycznych przedmiotów, takich jak skórki i zbroje, lub ulepszeń, takich jak szybszy progres.

Klasyczny MMORPG – Guild Wars 2

Łącząc dynamiczny system walki z ogromnym otwartym światem, Guild Wars 2 jest jedną z najbardziej bogatych w szczegóły gier na rynku. Wydana w 2012 roku, Guild Wars 2 jest regularnie aktualizowana od ponad dekady i wciąż rośnie i ewoluuje. Jako jedna z niewielu gier oferujących model free-to-play, który nie jest tylko skróconą i ograniczoną wersją płatnej gry, Guild Wars 2 oferuje graczom mnóstwo zawartości do odkrycia. W grę można grać solo lub z przyjaciółmi, a także istnieje możliwość dołączenia do większych gildii prowadzonych przez graczy.

Rynek gier ma wiele do zaoferowania

Jak widzisz, jest wiele rodzajów gier online do wyboru. Mamy nadzieję, że znajdziesz taką, która będzie odpowiednia dla Ciebie i pomoże Ci miło spędzić czas, kiedy tylko będziesz chciał uciec od realnego świata. Jak zawsze, bądź bezpieczny i baw się dobrze!