League of Legends jest grą, która istnieje na rynku już od niemal 13 lat. Nawet jeżeli nie uczestniczyliśmy w rozgrywce, prawdopodobnie mieliśmy okazję usłyszeć o tym, że taka gra istnieje. League of Legends jest ekwiwalentem piłki nożnej w świecie sportu. Nie tylko grają w nią dziesiątki milionów osób z całego świata, ale także w szeregach graczy ligi legend znajdziemy mnóstwo profesjonalnych zawodników, którzy obrali tę grę jako ścieżkę swojej kariery. Być może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak granie w League of Legends jest zajęciem zawodowym dla tysięcy osób z całego świata.

Osoby z dużym doświadczeniem w grze zostają tak zwanymi pro playerami, którzy zmagają się z innymi profesjonalistami na arenie esportowej. Bycie profesjonalistą w tym fachu przyciąga ogromne ilości osób. Wielu chce obejrzeć turniej drużynowy. Najlepiej opłacalni gracze na świecie zyskują w środowisku esportowym sławę i pieniądze porównywalne do tej, którą mają Messi lub Ronaldo w świecie piłki nożnej. Dobrym przykładem jest Lee Sang-hyeok znany w grze jako Faker. Uczestniczy w zmaganiach esportowych od niemal 10 lat. Ten zawodnik z Południowej Korei jest uważany za najlepszego gracza League of Legends.

Dlaczego właściwie League of Legends jest tak dochodowe?

Wszystko ze względu na to, że tak duża ilość osób z całego świata chętnie ogląda te zmagania. Możemy się tutaj posłużyć wcześniejszą analogią dotyczącą piłki nożnej, ponieważ działa to na zasadzie podobnego mechanizmu. Tak samo, jak w przypadku piłki nożnej, w League of Legends chętnie grają miliony graczy z całego świata. Dlatego też chętnie oglądają zmagania profesjonalnych graczy, którzy dzień w dzień muszą przygotowywać się do mistrzostw. Tak samo, jak w piłce nożnej powstają różnorodne ligi w wielu państwach na świecie. Istnieją również mistrzostwa świata League of Legends odbywające się raz do roku.

Jak do tej pory najwięcej sławy i doświadczenia w zmaganiach profesjonalistów zdobyli gracze koreańscy. Jednak nawet w Polsce mamy kilka osób, które dotarły do wysokiego poziomu, jeśli chodzi o uczestnictwo w tym rodzaju esportu. Liga legend jest w dużej mierze grą nastawioną na dostarczanie widowiska dla ludzi. Dlatego też uważamy, że w niedalekiej przyszłości nadal mnóstwo osób będzie chętnie oglądało i uczestniczyło w grze. Z tego powodu biznes nadal się rozwija i twórcy zyskują coraz większy kapitał.