Często słyszymy o kolejnej osobie, która nie poradziła sobie z depresją i popełniła samobójstwo. Media faszerują nas wręcz na temat zajść tego typu. Często bohaterami takich opowieści są osoby młode, narażone na stres i szyderstwo ze strony swoich rówieśników. Nie da się ukryć, że lata młodzieńcze dla wielu ludzi nie kojarzą się z beztroską i zabawą. Nastolatkowie stosują wiele różnych środków, aby zapomnieć o przykrych zdarzeniach.

Z tego właśnie powodu problemy z alkoholem oraz narkotykami u młodzieży są tak częstym tematem poruszanym w internecie, bądź telewizji. Jak więc temu zapobiec?
Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wystarczy poszukać w swojej najbliższej okolicy. W obecnych czasach niemal każdy ma dostęp do technologii. Jednak zamiast używania jej w sposób bezmyślny i całkowicie bezproduktywny, należy użyć siły własnego mózgu i odpłynąć w krainę wyobraźni. Idealnym przykładem takiego działania jest pisanie książki. Przecież nic nas obecnie nie może powstrzymać.

Prawie każda młoda osoba po powrocie ze szkoły sięga po swój telefon lub komputer, aby spędzać swój czas wolny na oglądaniu filmów na YouTube, czy też bezmyślnym przeglądaniu Facebooka. Alternatywą dla tych działań jest pisanie książki. Wystarczy odpalić edytor tekstowy, nadać swojej pracy tytuł, po czym odpłynąć w krainę wyobraźni. Nie ogranicza nas dosłownie nic. To od pisarza zależy, co przeleje do swojego komputera, a następnie na papier. Jeśli dzieło, napisane przez mającego problemy szkolne nastolatka, będzie napisane poprawnie gramatycznie i stylistycznie, a na dodatek przedstawiać będzie niesamowitą historię, zgłoszą się do niego wydawnictwa oferujące pewny zarobek, sięgający nawet kilkunastu tysięcy złotych.


Zalet pisania książek jako formy odpoczynku nie sposób wymienić w tak krótkim tekście. Oprócz ukojenia duszy, zyskujemy materialnie, co może dodatkowo poprawić nasz poziom życia. Nie należy więc się nad tym zastanawiać. Jeśli masz problemy w życiu, wycisz się w najlepszy możliwy sposób. Sięgając w głąb swojego umysłu.