Oczywiście w wielu przypadkach laptopy do gier mogą idealnie spełnić nasze oczekiwania, jednak znajdą się także powody, dla których nie warto inwestować w laptopy do gier. Warto je poznać, zanim wydamy nasze ciężko zarobione pieniądze. Przyjrzyjmy się kilku wadom takich laptopów nieco bardziej szczegółowo, aby uświadomić potencjalnego nabywcę. Przede wszystkim musimy liczyć się z problemami, które są związane ze skróconym czasem baterii w przypadku takiego laptopa. Musi on zasilać potężne części, dlatego też pobierają one znacznie więcej energii elektrycznej, niż w przypadku zwykłych laptopów lub tabletów.

Laptopy do gier charakteryzują się średnim czasem pracy na baterii wynoszącym 4-5 godzin. Chociaż różni się ona w zależności od modelu, najlepiej nie oczekiwać niczego powyżej 4 godzin.

Nie chodzi o to, że producenci umieszczają w środku kiepski akumulator, ale komponenty zainstalowane w tych maszynach mają wysoki pobór mocy, co skutkuje krótszym czasem pracy na baterii. Jeżeli zechcesz pojechać w podróż i oglądać filmy za pośrednictwem takiego laptopa, może się okazać, że potężne części wbudowane wewnątrz maszyny szybko zniweczą twoje plany.

Duże koszty ze względu na drogie części do laptopów gamingowych i ogromne oddawanie ciepła podczas grzania się obudowy sprawia, że niektóre osoby rezygnują z zakupu laptopa do gier

Nie zapominajmy o tym, że laptopy posiadające potężne karty graficzne, procesory i dużą ilość pamięci RAM, muszą to wszystko zmieścić pod niewielką obudową, która jest dosłownie kilka razy mniejsza od tej oferowanej przez komputer stacjonarny. Nie możemy dziwić się zatem temu, że taki zestaw będzie wytwarzał znacznie więcej ciepła. Niestety jesteśmy na to całkowicie skazani w przypadku niewielkiej obudowy wykorzystywanej w laptopie, ponieważ wszystkie części są ze sobą mocno ściśnięte i będą nagrzane podczas wielogodzinnej rozgrywki.

Mimo wszystko aspektem, który najbardziej odstrasza graczy od wysokiej jakości laptopów do gier, jest fakt dotyczący tego, że muszą oni liczyć się z wydatkiem ogromnych sum pieniędzy. Modele laptopów do gier są bardziej kosztowne w porównaniu z komputerami do gier i konsolami o dość podobnych specyfikacjach. Jest to przede wszystkim dlatego, że w laptopach sprzęt musi zostać zaprojektowany przy użyciu o wiele bardziej skomplikowanych schematów, które pozwolą na kompaktowe pomieszczenie wszystkich niezbędnych części do grania w gry.