W dzisiejszych czasach granie w gry wideo z pośrednictwem komputera wymagają pewnej dozy wiedzy. Ponieważ, aby poprawnie uruchomić grę, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jakie wymagania powinien spełniać nasz sprzęt. Najważniejszymi komponentami podczas przebierania gier komputerów będą kości z pamięcią RAM, karty graficzne i procesory. Czasami można pomyśleć, że gracz używający komputera może mieć twardy orzech do zgryzienia w porównaniu z osobami grającymi za pośrednictwem konsoli. W przypadku konsoli do gry kupujemy grę, wkładamy płytkę do konsoli i voilà. Możemy cieszyć się zabawą.

W przypadku komputerów występują pewne komplikacje. Co, jeżeli gra będzie się zacinała? Co, jeżeli plik z grą ma brakujące komponenty, które należy zainstalować, aby włączyć grę? Co, jeżeli nie uruchomimy gry ze względu na niekompatybilne oprogramowanie? Musimy wziąć pod uwagę te wszystkie aspekty, jeżeli chcemy cieszyć się grami komputerowymi na naszym domowym sprzęcie. Jeżeli jesteśmy jednak szczególnie wymagającymi koneserami gier, tym bardziej pod względem grafiki, niestety konsole nie spełnią naszych osobistych wymagań.

Istnieją jednak pewne sposoby na sprawdzenie tego, czy gra zadziała na danym komputerze bez specjalistycznej wiedzy

Możemy jednak sprawdzić w pewien sposób, czy dana gra komputerowa zadziała na naszym sprzęcie bez wyspecjalizowanej wiedzy. Wystarczy, że skorzystamy ze specjalnego narzędzia o nazwie Can you run it? Na tej stronie wystarczy wybrać tytuł gry spośród najczęściej testowanych na dole lub wpisując jej nazwę w górnym pasku wyszukiwania, a następnie uruchomić test na komputerze, aby sprawdzić, czy spełnione są minimalne wymagania. Oprogramowanie automatycznie przeprowadzi test naszego sprzętu, aby porównać części komputera z innymi modelami dostępnymi na rynku.

W ten sposób narzędzie porówna performance innych komputerów z częściami znajdującymi się w naszym sprzęcie. Natychmiastowo dowiemy się, czy nasz komputer spełnia wymagania dla danego tytułu. Strona ta gromadzi również zestaw odpowiedzi niezbędny dla osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób ulepszyć swój zestaw komputerowy. Jeżeli wasze ulubione gry nie włączą się na waszym sprzęcie, sprawdźcie za pośrednictwem narzędzia Can you run it, które komponenty wymagają wymiany. Nie zawsze musimy kupować nowy komputer. Czasami wystarczy kilka drobnych ulepszeń.